Knihy o upírech

Shrnutí knih o upírech

22. ledna 2012 v 16:50 | Tess
Knih o upírech je docela dost, takže tady je jejich seznam. Stačí kliknou na celý článek. Nejsou to všechny knihy, které kdy vyšli, je jich ale docela dost.

Ať vejde ten pravý - John A. Lindqvist

7. ledna 2012 v 16:05 | Tess
Ať vejde ten pravý, v originále Lat den rätte komma in, je románový debut švédského spisovatele Johna Ajvida Lindqvista. Tento upíří horor ze švédského sídliště, kde Lindqvist sám vyrůstal, byl přeložen do řady jazyků a zatím vyšel v jedenácti zemích. Stejnojmenný film Tomase Alfredsona podle Lindqvistova vlastního scénáře měl u nás premiéru v roce 2009.

klik celý článek↓

Drákula - Bram Stoker

18. července 2011 v 22:55 | LadyAnn


Drákula též pod původním názvem Dracula je epistolární román irského autora Brama Stokera. Román Dracula je klasické dílo literárního vampirismu a první zpracování upírské legendy do románové podoby. Poprvé byl vydán v roce 1897. Je psán formou dopisů, telegramů, deníků a novinových výstřižků.

Román je rozdělen na dvě části, začíná deníkovými zápisky Jonathana Harkera, britského právníka, který odjíždí do Transylvánie za hrabětem Draculou, aby s ním projednal koupi několika domů v Londýně.
klik celý článek↓

Upíří deníky: Soumrak - L. J. Smith

17. července 2011 v 15:08 | LadyAnn

Temnota se šíří městem. Damon, který býval vždy lovcem, se sám stává kořistí - obětí zlomyslného stvoření, které dokáže ovládnout jeho vůli a které netouží pouze po Elenině krvi, ale přímo po její smrti. Starý les zabydlují podivní krvelační hmyzí tvorové a stromy ožívají vlastními zlovolnými úmysly.

Upíří deníky: Návrat - L. J. Smith

17. července 2011 v 15:06 | LadyAnn

Elena se vrací zpět do světa lidí. Za pomoci svých přátel a milovaného Stefana si užívá znovu nabyté radosti ze života. Temné síly se jí však nechtějí vzdát a opět po ní natahují své pařáty! Kdo se stane nástrojem temných sil tentokrát? Dokáže se jim Elena ubránit?

Upíří deníky: Temné shledání - L. J. Smith

17. července 2011 v 15:05 | LadyAnn

"…snažím se předat poselství na záchranu našeho městečka, ale sama to nedokážu. Má existence je ohrožena, tak hledám pomoc v záhrobí. Dokážu se vykoupit ze spárů věčného temna?"

Upíří deníky: Zášť - L. J. Smith

17. července 2011 v 15:02 | LadyAnn

"...Děsivá síla plná zášti napadla naše město. Touží všechny zahubit a pít jejich krev. Dokáží se Damon se Stefanem smířit a bojovat bok po boku proti něčemu ještě hrozivějšímu, než jsou oni sami? A dokážu to já?"

Upíří deníky: Souboj - L. J. Smith

17. července 2011 v 14:58 | LadyAnn

Co je ještě nebezpečnější, než být zamilovaná do upíra? Když mě milují upíři dva. Stefan nevzdává boj s žízní po krvi a Damon se snaží získat mé srdce. Musím zachránit nesmrtelného ctitele, a tím ohrozím svou smrtelnost...Jak dopadne tenhle souboj?

Upíří deníky: Probuzení - L. J. Smith

17. července 2011 v 14:56 | LadyAnn

Elena je nejkrásnější dívkou školy a dvoření všech chlapců přijímá jako královna. Nový kluk, krásný a tajemný Stefan, ji však ignoruje a dokonce se jí vyhýbá. O to víc ho Elena chce získat! To se podaří teprve na školním plese, kdy Elena padne do rukou násilnické partičky a Stefan ji zachrání. Oba se rychle sblíží a Stefan jí prozradí svoje tajemství. Je totiž upír. Díky magickému amuletu může pobývat na denním světle a živí se jen zvířecí krví, ale to na věci nic nemění. Eleně se vyhýbal proto, že se velice podobá jeho dávné lásce Katherine, kvůli níž se stal upírem a niž by rád zapomněl. Kvůli ní se totiž smrtelně rozhádal se svým bratrem Damonem, z kterého Katherine také udělala upíra. Ve městě se však udála řada podivných násilností a dokonce došlo i k vraždě. Obyvatelé podezírají tajnůstkářského Stefana, ten se však obává, že na scénu vstoupil jeho zlý bratr.Twilight saga: Rozbřesk - Stephenie Meyerová

17. července 2011 v 13:57 | LadyAnn

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zárovneň noční můrou, jež se nebezpečně proplétá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou nákloností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vztoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít pohodlným lidským životem. Nevyhnutelnoust toho rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na niž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života - objevená ve Stmívání a poté roztřepená a potrhaná v Novém měsíci a Zatmění - zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady?

Twilight saga: Zatmění - Stephenie Meyerová

17. července 2011 v 13:44 | LadyAnn

Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jasob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen zvájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt?

Twilight saga: Nový měsíc - Stephenie Meyerová

17. července 2011 v 13:35 | LadyAnn


Pro Bellu Swanovou je jedna osoba důležitější než vlastní život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, avšak nyní, když jejih vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že jejich potíže teprve začínají...


Twilight saga: Stmívání - Stephenie Meyerová

17. července 2011 v 13:28 | LadyAnn

Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, ani Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím.

 
 

Reklama