Vampirismus - co to je?

16. srpna 2009 v 13:09 | LadyAnn |  Vampirismus
Často je pokládána otázka, odkud se vlastně vampirismus vzal a kde je skryt jeho původ. Na tuto otázku dosud nikdo uspokojivě neodpověděl..Zatímco na jedné straně racionální věda odmítá připustit dnes jen samotnou existenci - vše popírá, na straně druhé okultismus svou odpověď skrývá před zvědavými vědci.


Tvrdí, že vampirismus povstal v dobách velkého Egypta (asi 3000 let před Kr.), mocí egyptských černých mágů nebo je jeho původ připisován do asijských stepí a přiřazován ke kočovným kmenům, zatímco jeho vládnoucí dynastie pak na Balaton a do území tajné Transylvánie. Vampyrismus tu ale byl již mnohem, mnohem dříve. Všechny tyto zmíněné původy jsou již jen viditelné a zaznamenané kořeny doposud vzrůstajícího kmene. Jeho počátek se ztrácí kdesi ve vzdálené záři pohanských ohňů a prvotních magických rituálů. Přesně tam se začalo vytvářet jedno z nejstarších náboženství na zemi, před 27 000 lety (toto náboženství se v dnešním světě nazývá ''Wicca''). Ve vzívání božstev temných i nebeských, v uctívání života a volání smrti. Z té záře uctívání a volání víry povstal ten, který nepatří temnotě ani nebi, který obývá obě říše, jak hmotnou tak i astrální.
Tak se zrodil Nosferatu, temný vládce, poutník mezi světem a tmou, mezi životem a smrtí. Pradávný nadřazenec nad oběma světy. Genius vampirismu, upírský velekněz. On je nadřazenec nad vším Vrací k životu vše to, co se v kapkách krve ztrácí z tohoto světa, z lidských osudů, přání a životů. Propůjčí tak poznání magie, ale je nucen respektovat i velikost Boží
''Odsuzuji Tě k živoucí smrti a věčné touze po krvi''
Bram Stoker, Drákula
Vampirismus je tedy bez hranic. Natož pak zemi či místo svého původu, jelikož jest původu astrálního - tedy nehmotného, litujícího za hranicemi našeho světa. Vznikl již při tvoření a dříve či později se projevil v každé významnější kultuře na Zemi.
ve své podstatě se dělí vampirismus na tři základní formy existence. Na astrální, hmotnou a psychickou. Všechny tyto formy jsou na vzájem propojeny a vzájemně se ovlivňují. Vampyrismus je na Zemi už mnoho let, ale jisté je pouze jedno, do Evropy se dostal s římskými legiemi před dávnými časy. Římské legie všude rozsévaly smrt a prosazovaly své náboženství. A s nimi přišlo i to strašlivé cosi.
Připomínalo to člověka, ale živilo se to čerstvou krví. Nikdy to nezemřelo a nahánělo to lidem hrůzu a strach....
Lidé věřili na přítomnost a existenci upírů ve své společnosti a bylo to pro ně naprosto přirozené. I když tajemné a záhadné, postavené na úroveň neobyčejného strachu. Ať už se jednalo o divoké kmeny východní Evropy, slovanské a baltské země, tak i o tradice starého Egypta a v neposlední řadě i o kultury střední a jižní Ameriky.
Věděli, že se upíři vynořili z hlubin temnot a věků a stali se tak ztělesněním zla. Lidé se jich často báli. Dávali jim nejrůznější jména a přisoudili jim podobu krvavé šelmy. A tato představa často přetrvává i dodnes.
Vlastí upírů se stala Transylvánie, tato nejméně známá a prakticky nezmapovaná část východní Evropy. Tato země je plná divokých lesů a rozeklaných skal, kam si jen tak málokdo netroufne. Je to domov a útočiště vlků, medvědů a ohromných havranů, kteří se soumrakem v hejnech přelétávají nad zapomenutou krajinou černých lesů, hradních zřícenin a osamocených křížů na vrcholcích kopců.
Do oparu mlhy a rudého slunce se prolíná jejich smutné krákání. Noci tam jsou, jako vystřižené z hororů. Tesknivé vytí vlčích smeček a temné nebe s plujícími cáry mraků.
O udatném a krutém knížeti temnot, který tuto zemi kdysi obýval. Často byli v tomto kraji nalezeny mrtvoly s prokouslým hrdlem - v očích nevýslovný děs. Přitom nikde známka po krvi. Kdo mohl, ten se této končině raději vyhýbal.
Přesto se stávalo, že do divoké a temné krajiny zabloudili pocestní, co krvavé historii neměli ani ponětí.
Pověsti o upírech a první záznamy o nich jsou staré nejméně 5 - 6 000 let. Všechny legendy jsou si až neuvěřitelně podobné.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama